KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13899003
nr 1389 9003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 11/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:26:48
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander